Історія закладу

Заклад освіти, що крокує в майбутнє
Треба любити те, що робиш.  
І йти вперед крок за кроком
І.Павлов
На древній чернігівській землі розташоване містечко Славутич Київської області. У ньому функціонує чотири заклади загальної середньої освіти та ліцей. Один з них – заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №4, який відкритий 1 вересня 1998 року, як перший україномовний заклад міста. 
На початку своєї діяльності, шукаючи шляхи підвищення престижу й статусу закладу, педагогічний колектив на чолі з директором Янковським В.В. поставив собі за мету створити таку систему навчання й виховання учнів, яка б відповідала специфіці українського народу, що саме українська школа в місті Славутичі повинна стати центром відродження рідної мови, літератури, історії свого народу, його традицій, звичаїв, особливостей культури, основ родинної педагогіки, які б стали благодатним матеріалом для найповнішого врахування природних задатків дітей. В основу виховної системи були покладені вічні, загальнолюдські моральні цінності: Людина, Сім’я, Земля, Вітчизна, Праця, Знання, Культура, Мир. Роки становлення й розвитку видалися нелегкими. Важливим було все: і структура закладу, і принципи організації освітнього процесу, і колектив однодумців, і вироблення мотивації учнів, і позиція батьків, і визнання громадськості. Але крок за кроком здобували визнання і йшли до омріяної мети. 
За період роботи Янковського В.В. директором школи 1998-2003 рр. з її стін вийшли в життя 237 учнів, 5 випускників нагороджені золотими медалями, 1 – срібною. Шкільна бібліотека була визнана однією з кращих у місті. При підтримці батьківської громади «Наші діти» в 2000 році створено «Золотий фонд», який щороку поповнювався інформаційно-довідковою літературою. 
Естафету продовжила й творчо розвинула далі директор Резан О.М., яка обійняла цю посаду з вересня 2003 року. Заклад освіти почав працювати над реалізацію проєкту «Школа сприяння здоров’ю». Гасло «Здоровим бути – модно!» є постійним та дієвим у житті ЗЗСО. Адже система оздоровчої роботи побудована на сучасних педагогічних технологіях, охоплює всі напрямки освітнього процесу. Вдало змінений режим дозволяє значну увагу приділяти руховій активності, фізкультхвилинкам, спортивним та оздоровчим заходам, просвітницькій роботі, співпраці з громадськими організаціями, дошкільними, позашкільними, медичними закладами, організації здорового харчування різним категоріям дітей. Традиційно щомісяця проводяться Дні здоров’я, акції «Обміняй цигарку на солодке життя», антитютюнові рейди. Як результат роботи педагогічного колективу 11 випускників школи навчалися в закладах України фізкультурно-спортивного напрямку, гордістю закладу є спортсмени: 4 майстри спорту, 3 чемпіонки України з футзалу. Команда ЗЗСО 4 рази ставала переможцем міських змагань «Ігри патріотів». У 2012 році стала лауреатом обласного етапу Всеукраїнського конкурсу–захисту сучасної моделі закладу освіти – Школа сприяння здоров’ю.
У закладі створені всі умови для надання освітніх послуг. Учні мають змогу навчатися в класах  філологічного, географічного, біологічного профілів, поглиблено вивчати українську мову, біологію. У закладі для забезпечення інтересів учасників освітнього процесу організоване індивідуальне навчання, за запитом батьків здобувача освіти, за однією з трьох індивідуальних форм – екстернатною (екстернатом), сімейною (домашньою) формою, педагогічним патронажем.
З 2012 року школу визначено базовою з упровадження інклюзивної освіти в місті. Динаміка відкриття класів, свідчить про зростаючий попит на іклюзивне навчання:
2014-2015 н.р.
1 клас
1 учень
2015-2016 н.р.
1 клас
1 учень
2016-2017 н.р.
3 класи
5 учнів
2017-2018 н.р.
2018-2019 н.р.
2019 -2020 н.р.
2020-2021 н.р.
2021-2022 н.р.
5 класів
6 класів
8 класів
9 класів
12 класів

 8 учнів
10 учнів
14 учнів
15 учнів
23 учні


Тобто в 2021-2022 н.р. на інклюзивному навчанні перебуває 23 дитини. 
Діти з особливими освітніми потребами мають змогу перебувати в колективі, навчаються взаємодіяти один з одним, вибудовувати взаємини. Інклюзія розширює можливості всіх дітей і допомагає розвинути в них гуманність, толерантність. Педагоги, учні та батьки працюють над спільною метою – над доступною та якісною освітою всіх дітей. 
З 2016 року команду школи відібрано для участі у Всеукраїнській програмі освіти з демократичного громадянства «Демократична школа», що започаткована Європейським Центром імені Вергеланда (Осло, Королівство Норвегія), Міністерством освіти і науки України і співпраці з Радою Європи та за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії. З 2015-2016 н.р. в школі стартував науково-педагогічний проєкт «Інтелект України», сутність якого полягає не лише в насиченні дитини поглибленими знаннями, а й набутті нею необхідних навичок роботи з інформацією, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, раціональної організації навчальної праці, розвитку пізнавальних процесів та якостей особистості школяра. У Проєкті передбачено систему заходів, що спрямовані на формування в учнів дослідницької компетентності в єдності всіх її компонентів, створення умов для розвитку в учнів особистісних якостей (креативності, цілеспрямованості, наполегливості, відданості справі, впевненості у власних силах тощо), пізнавальних процесів та уваги, здатності до ефективної навчально-пізнавальної діяльності, опанування учнями на теоретичному й практичному рівнях теорії розв’язання винахідницьких задач. Реалізація компетентнісної моделі освіти в Проєкті передбачає, з одного боку, упровадження SТЕM-освіти як провідного тренду модернізації національних освітніх систем, а з іншого — формування в учнів соціальної, громадянської, державницької та культурної компетентностей, позитивного мислення й емоційного інтелекту (EQ).
Колектив закладу розуміє важливість реформування освіти та йде в ногу з часом. 
Як сонце і тепло необхідні для розквіту квітки, так любов, повага і беззастережне прийняття кожного є передумовами розквіту педагога-майстра, творчого вчителя, здатного виховати обдаровану особистість. Сьогодні в закладі освіти працює 57 учителів, завідувач бібліотеки, 25 осіб технічного персоналу. Серед педагогів 6 мають звання «вчитель-методист», 9 - звання «старший учитель», 18 учителів вищої категорії, 14 - І категорії, 19 - ІІ категорії, 7- мають категорію «спеціаліст»ий , 3 - 11 тарифний розряд. 
Учителі поширюють педагогічний досвід через публікації у фаховій періодичній пресі (Живець Л.М., Резан О.М., Піщуліна Д.В., Зуб О.В., Деревянко О.С., Громовик Н.П., Лойченко О.В., Горбунова Л.І) освітній сайт міського методичного центру (Резан О.М., Живець Л.М., Полоз І.В., Гончар О.А., Лойченко І.В., Стодольська Л.М., Овсієнко Л.П., Ємець О.М., Лойченко О.В., Нестеренко В.М., Жукова Н.П.), обласну виставку «Освіта Київщини: творчі здобутки, перспективні педагогічні ідеї та технології» (Живець Л.М., Лойченко О.В., Лойченко І.В., Полоз І.В., Жукова Н.П., Овсієнко Л.П.). 
Педагогічні працівники беруть участь у фахових конкурсах «Учитель року», «Класний керівник»: Шполянська І.О. – лауреати міського етапу конкурсу «Учитель року», Зінченко В.Г., Білецький П.В., переможці міського та учасники обласного етапів, Лойченко І.В., Лойченко О.В. – лауреат обласного етапу конкурсу «Класний керівник» та лауреат обласного етапу конкурсу «Учитель року». У 2011 році практичний психолог Сухоцька Л.В. стала переможцем обласного конкурсу-огляду «Кращий психологічний кабінет загальноосвітнього навчального закладу». 
У заклаіі обладнано 33 навчальних кабінети, 3 комп’ютерні класи, 2 шкільні майстерні, 2 спортивні зали, методичний кабінет, кабінети психолога, учителя-логопеда, актова зала, бібліотека, читальна зала, їдальня. Навчальні кабінети підключені до мережі Інтернет через систему Fi-Wi. Осередком інновацій, творчості, відповідального та небайдужого ставлення до всіх подій у ЗЗСО є методичний кабінет, який у 2015 році визнано переможцем обласного конкурсу-огляду методичних кабінетів. 
Гордість закладу - її випускники: Копилов Валентин, Пасенко Ігор, Прибильська Тетяна – майстри спорту України, члени олімпійського резерву збірної країни. Копилов Валентин в загальноміській акції „Славутичанин року – 2007” став переможцем в номінації „Спортсмен року”. Карпенко Анна, Сапон Ірина, Мекшун Вікторія, Балан Ірина, Боровик Тетяна – чемпіонки України з футзалу, Проценко Антон - чемпіон України з важкої атлетики, Сич Анна, Березняцька Ірина - кандидати в майстри спорту з художньої гімнастики. Випускники Боровик Т.Г., Брагіда А.П. нині працюють у рідному закладі на педагогічній ниві. 18 випускників нагороджені золотими і срібними медалями. 
Щорічно наші учні беруть участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових дисциплін, Міжнародних конкурсах з української мови ім. П.Яцика, імені Т.Г.Шевченка, Міжнародних заочно-дистанційних конкурсах «Кенгуру», «Колосок», «Левеня», «Гринвіч» та інших предметних конкурсах та турнірах. На базі школи діє шкільне наукове товариство учнів «Інтелект». За 2009-2018 н.р. 315 учнів стали переможцями міського етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, 8 з них є переможцями обласного етапу. За 2010-2021 навчальні роки учасниками та переможцями міського етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт стали 14 учнів, обласного етапу – 4 учнів. 
У закладі діє соціально-психологічна служба, яка допомагає дітям адаптуватися в ЗЗСО, розвивати творчі здібності, батькам – краще розуміти підлітків, долати й попереджувати конфлікти «батьків і дітей», педагогічному колективу – відбирати талановитих дітей та організовувати освітню роботу. У 2005-2006 навчальному році створено Дитяче Самоврядне Об’єднання «Шкільний світ», який є органом учнівського самоврядування. Виховну роботу педагогічний колектив намагається будувати на рівні сучасної педагогіки – використовує різноманітні за змістом методи й форми організації роботи, розвиває індивідуальні особливості учнів, їх уміння приймати відповідальні рішення, розвиває ініціативу, активність здобувачів освіти. Це розкриває перед учнями можливість самореалізації через вільний вибір діяльності.
Шкільне життя наповнене різноманіттям дитячих голосів – радісних, захоплених, серйозних. Уроки один за одним, наради, педради, чергування та нові перспективи. Колектив Славутицького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 4, як і раніше, у творчому пошуку, і його мрії спрямовані в майбутнє. Наше завдання – зробити заклад найкращим, тобто школою без поразок, яку діти закінчували б, усвідомлюючи свої таланти й здібності, свій інтелектуальний рівень, що допоможе їм стати тим, ким вони забажають.

Людмила Горбунова, заступник директора з НВР