понеділок, 2 травня 2022 р.

10 ознак «нормальних» батьків

Погляньмо правді у вічі: ніхто в цьому світі не є досконалим. Добре відомо, що ідеальних батьків не існує, але при цьому багато хто з нас намагається ними стати. Але чому б не зосередитися на нормальному вихованні?
Спочатку дайте відповідь на декілька запитань:
 1. Чи хочете ви зробити усе можливе заради вашої дитини?
 2. Чи розумієте ви, які саме батьківські навички вам потрібно розвивати? Чи розвиваєте ви їх?
 3. Чи вибачаєте ви себе за допущені помилки? Чи намагаєтеся надалі уникати їх?
Ствердна відповідь на ці питання означає, що ви – досить успішні, нормальні батьки. А це набагато краще, ніж намагатися бути ідеальними.
Багато батьків упевнені, що дитяча психіка дуже тендітна, хоча насправді діти досить стійкі. Якщо батьки не виявляють жорстокості й не ображають дитину – з нею все буде добре.
Вам також необхідно пам'ятати, що це ж твердження стосується й дітей: ідеальних дітей не існує.
Діти не народжуються з готовою «інструкцією до використання». Вам треба навчитися ефективно виховувати дитину або з’ясовувати всі нюанси її виховання у його процесі.
Хоча існують різні стилі виховання, в успішних мам і тат є спільні риси, які дають їхнім дітям найвищі шанси досягти успіху в житті. Так, це правда: «нормальні» батьки – це успішні батьки.
Оскільки ідеальних батьків не існує, у багатьох є ті чи інші ознаки «нормальних» батьків. Однак потрібно постійно працювати й над розвитком інших якостей.
Розгляньмо 10 ознак «нормальних» батьків.
 1. Терпіння. Ця риса заслужено посідає перше місце в списку. Діти рухливі, створюють багато галасу, часто вас не слухають, а іноді дратують. Але в решті ситуацій вони здатні бути просто чудовими. Тому терпіння – це необхідна якість, яку вам варто розвинути, щоб успішно виховувати дитину. Уміння вчасно зробити декілька глибоких вдихів і стриматися допоможе вам значно більше, ніж решта навичок виховання.
 2. Багатоплановість. Домашні обов'язки, робота й виховання дітей потребують від вас уміння виконувати декілька процесів одночасно. Діти, як правило, відволікають вас від занять, унаслідок чого вам буває складно знову зосередитися.
 3. Уміння підтримати. На жаль, діти рано починають сумніватися в собі й турбуватися про думку тих, хто навколо. Найкращий спосіб уникнути цього – підтримати дитину. За умови достатньої підтримки дитина може зміцнити свою самооцінку й максимально розвинути власний потенціал.
 4. Інтелект. Одним із характерних ознак інтелекту є здатність вирішувати проблеми. Діти ставлять перед батьками низку завдань. Інтелект допоможе вам зорієнтуватися й ефективно вирішити їх. Ваше вміння давати раду життєвим завданням може стати гарним прикладом для дитини, що допоможе їй у майбутньому навчитися самостійно вирішувати проблеми.
 5. Гнучкість. У разі, коли більшість ваших спроб правильно виховувати дитину зазнаватиме невдачі, ви повинні бути досить гнучкими і завжди мати запасний варіант. Якщо та чи інша ідея не працює, вам доцільно спробувати іншу. Ваші плани теж постійно змінюватимуться. Гнучкість допоможе вам зберігати спокій у таких умовах.
 6. Лідерські якості. Можливо, ви зможете управляти своїми дітьми. Однак діти найчастіше обурюються й не забувають ваших спроб зробити це. Для батьків набагато ефективніше розвивати в собі лідерські навички й наказувати дитині тільки за потреби. Такий ваш приклад допоможе їй самій розвинути лідерські якості.
 7. Надійність. Дитина почувається в безпеці, маючи надійних батьків. Вона повинна знати, що ви на їхньому боці, що б не трапилося. Чи можуть діти вірити вашому слову? Подумайте, наскільки надійними вважають вас ваші друзі, і намагайтеся стати кращими.
 8. Співчуття. Діти повинні відчувати співчуття батьків. Ви повинні розуміти та втішати дітей. Незалежно від того, чи вважаєте ви їх правими, маєте прийняти їх почуття. Чи можете ви дати це своїй дитині?
 9. Почуття гумору. Ваші діти створять вам багато можливостей посміятися. Не варто пропускати такі моменти. Якщо ви дозволите собі сміятися над кумедними ситуаціями, то матимете здоровий глузд навіть у складні часи.
 10. Упевненість у собі. Діти часто не знають, що робити, тому ви повинні стати для них прикладом для наслідування. Ви зрозумієте, що діти чинять так чи інакше в різних ситуаціях, спостерігаючи й повторюючи за вами. Вони просто не знають інших способів. Чи достатньо ви впевнені в собі, щоб стати позитивним прикладом для ваших дітей?
Виховання дітей вимагає від вас максимуму зусиль і уваги. Успішні діти найчастіше виростають в успішних батьків. Успішно виховати дитину – непросте завдання, але якщо ви розвинете в собі вищеназвані якості, вам буде легше його досягти.
Дотримуйтеся цих рекомендацій і насолоджуйтеся часом, який ви проводите разом із дитиною. Не намагайтеся стати ідеальними батьками. Будьте просто нормальними батьками. бо це найкраще, що ви можете зробити. І це допоможе вам досягти успіху у вихованні дітей.